недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Вардар против Хамбург, Металург со Колдонг во 1/8 финалето во ЛШ

zdrepka

Поврзани вести

Ракометарите на Вардар и Металург ги добија противниците за 1/8 финалето во Лигата на шампионите

Црвено – црните немаа многу среќа при ждрепката во седиштето на ЕХФ во Виена и за противник го добија го добија бранителот на титулата Хамбург.

Вториот македонски претставник во Лигата на шампионите, Металург за противник во 1/ 8 финалето го доби данскиот Колдинг. Првиот натпревар македонскиот шампион и вицешампион ќе го играат на домашен терен во последната недела од месец март.

Осминафинални двојки: Мото Запорожја – Кил, Алборг – Барселона, Вардар – Хамбург, Висла Плок – Веспрем, Горење – ПСЖ, Целје – Фленсбург, Металург – Колдинг и Киелце – Р.Н. Ловен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести