сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Вардар со победа над Ловќен поблиску до Ф4

vardar

Поврзани вести

Ракометарите на Вардар денеска му гостуваат на Ловќен, во натпреварот од 16-то коло од СЕХА лига. Вардарци со двата порази по ред во регионалното натпреварување, од Војводина на домашен терен, како и од Нексе во Осиек, си го отежнаа патот до пласман на завршниот турнир во Нови Сад.

„Не’ очекува гостувањето против Ловќен на негов терен, но според мене тоа не би требало да биде никаков проблем, и мора да оствариме победа со која ќе ја вратиме самодовербата. Со новите три бода од овој натпревар, ќе бидеме чекор поблиску до завршниот турнир”, изјави тренерот Раул Гонзалез.

Десното крило во составот на РК Вардар Матјаж Брумен, кој е втор стрелец во екипата во СЕХА лигата, најави сигурна победа.

„По двата, според мене неочекувани порази, дефинитивно одиме на победа. Целта на Вардар во ова регионално натпреварување е јасна, а тоа е пласман на “фајнл-фор”турнирот и ние нема да отстапиме од тоа. На преостанатите три натпревари, заклучно со овој, очекувам да го потврдиме нашето учество”, изјави Брумен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести