Спорт

Вардар во Копенхаген го постигна посакуваниот гол (ВИДЕО)

Вардар во Копенхаген го постигна посакуваниот гол (ВИДЕО)

Бобан Николов беше стрелец на реванш натрпеварот Копенхаген – Вардар со што македонскиот шампион по минималната победа на домашен терен без примен гол го има посакуваниот гол на гости.

Вардар во моментов има негатива од 2:1 во Копенхаген, резултат кој засега ги носи во следната фаза. Погледнете го голот на Бобан Николов за израмнување на 1:1