среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Вардар води со 2:0, големо албанско знаме се појави на трибините

tetovo

Последни вести

Иако ФФМ предупреди и најави дека ќе го прекинува мечот за секој националистички испад, навивачите на Шкендија, познатите „Балисти“ со големо албанско знаме и скандирања за Голема Албанија и Илирида го одбележаа стартот на мечот.

ФФМ со соопштение уште завчера предупреди дека нема да дозволи на дерби дуелот во рамките од 11 коло од Македонската Прва фудбалска лига меѓу Шкендија и Вардар да добие сценарио како инцидентите во Белград.

По 25 минути игра, Шкендија губи со 2:0 од Вардар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести