среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Вардарки подготвени да му одржат лекција на Митјиланд

mail.telesmart

Последни вести

Ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ денеска (18.00 ч) во СЦ “Борис Трајковски” ќе го одиграат натпреварот во третото коло во првата четвртфинална група во Лигата на шампионите, против данскиот Митјиланд. Со оваа победа Вардар ќе бидат многу близу до пласманот на завршниот турнир во Будимпешта, на почетокот на мај годинава.

“Максимално сме сконцентрирани на овој натпревар и едвај чекаме да истрчаме на теренот. Митјиланд е добар тим со многу квалитетни ракометарки, но за разлика од драмата против Савехоф, овојпат ќе бидеме многу подобри “, изјави бекот Алисон Пино.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести