сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Вардарки пресилни за Ген Загорје

phoca_thumb_l_WHC Vardar SCBT - FC Midtjylland - 46-1

Поврзани вести

Ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ остварија убедлив триумф во рамките на Регионалната лига, победувајќи го словенечкиот тим Ген – Загорје со 35:27. Избраничките на Индира Кастратовиќ уште на полувремето обезбедија осум гола предност (21:13), која немаа проблеми да ја сочуваат до крајот.

Најефикасна во редовите на ЖРК Вардар СЦБТ беше Јованка Радичевиќ со шест погодоци, додека Љубаш од Загорје беше стрелец на осум гола.

Овие две екипи утре ќе одиграат уште еден натпревар во рамките на ова натпреварување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести