недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Вардарки со Будуќност и Турингер во групата во ЛШ

vardarki

Последни вести

Македонскиот ракометен шампион во женска конкуренција ЖРК Вардар СЦБТ ги доби противниците во групната фаза во најквалитеното ракометно натпреварување. Вардарки во претстојната сезона ќе играат во групата “Б”, заедно со црногорскиот првак Будуќност, германскиот шампион Турингери со победникот од квалификациската група 2 во ЛШ. Таму апсолутен фаворит е минатогодишниот учесник на Ф4 Митјиланд, што би значело дека групата “Б” ќе биде убедливо најсилната.

ГРУПИ

ГРУПА А: Крим Меркатор, Хипо, Волгоград, Квалификант 1
ГРУПА Б: Будуќност, ЖРК Вардар СЦБТ, Турингер, Квалификант 2
ГРУПА Ц: Ѓер, Локомотива, Виборг, Савехоф
ГРУПА Д: Ларвик, Мец, Баја Маре, Лублин

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести