недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вардарки трети во Европа

Избраничките на тренерката Индира Кастратовиќ, одлично го одиграа целиот нтпревар и во ниеден момент не им го предадоа водството на данските ракометарки.

var

Поврзани вести

Ракометарките на Вардар СЦБТ го освоија третото место на фајнлфорот во Лигата на шампионите, откако на турнирот во Будимпешта во малото финале го совладаа тимот наМитјиланд со 34:31 (14:12).

Избраничките на тренерката Индира Кастратовиќ, одлично го одиграа целиот нтпревар и во ниеден момент не им го предадоа водството на данските ракометарки. Македонскиот шампион најголемата предност ја направи во 44 минута кога поведоа со шест голови (23:17). Од овој момент веќе беше јасно дека Вардар СЦБТ ќе го освои третото место во Лигата на шампионите. Најефикасна во“црвено-црниот” тим беше Николиќ со 6 , додека Лекиќ и Радичевиќ по пет пати ја затресоа противничката мрежа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести