понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Варела побрз од судиското свирче

VARELA POBRZ OD SUDISKOTO

Последни вести

Без победник, 2:2, заврши вториот натпревар од второто коло во групата “Г”, дуелот помеѓу директните ривали за првите две позиции, кои гарантираат настап во следната рунда, репрезентациите на Португалија и САД.

Поголема причина за незадоволство од конечниот резултат мора да имаат репрезентативците на САД кои во 95 минута ја прокоцкаа минималната предност која ќе се покажеше како доволна за пласман во 1/8 финалната рунда.
Португалија дојде во водство со погодокот на Нани, на 1:1 израмни Џермејн Џонс, а нов погодок на своето конто запиша искусниот крилен напаѓач, Клинт Демпси.

Израмнувачкиот погодок, постигнат во 95 минута беше дело на напаѓачот на Порто, Силвестре Варела.
И репрезентативците на САД и тие на Германија ќе обезбедат пласман во следната рунда доколку нивниот меѓусебен дуел заврши без победник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести