среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вашингтон и Орегон легализираа употреба на марихуана

m

Поврзани вести

Граѓаните на американската сојузна држава Орегон и дистриктот Вашингтон гласаа за легална употреба на марихуаната.

Орегон и дистриктот Вашингтон застанаа на страната на лоби групите за легализација на марихуана две години подоцна откако беше легализирана употребата на канабис во Колорадо и во сојузната држава Вашингтон.

Референдум за тоа прашање беше одржано во Флорида каде граѓаните поддржаа употреба на марихуана за медицински цели.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести