понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Вашингтон не очекува многу од „Женева-2“

kongres sad

Поврзани вести

САД не очекуваат големи резултати од конференцијата „Женева-2“ за решавање на конфликтот во Сирија, изјавила портпаролката на американскиот Стејт департмент Мари Харф, цитирана од „ИТАР-ТАСС“.

„Никој не очекува дека сите прашања ќе бидат решени во рамките на следните 24 или 48 часа. Сепак, ние веруваме дека постои можност да се постигне напредок во вкупните перформанси на коминикето од ‘Женева-1’“, појаснила Харф.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести