петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Василевски: ЈП „Водовод“ ќе продолжи да биде добар сервис за граѓаните

bojan-vasilevski1

Поврзани вести

Ќе продолжиме да ги унапредуваме нашите услуги со цел да биде добар сервис за граѓаните, вели Бојан Василевски, кој неодамна ја презеде функцијата генерален директор на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Василевски вели дека проширувањето и реконструкција на водоводната инфраструктура ќе бидат дел од приоритетите во неговата работа.

Во продолжение може да го погледнете видеото од интервјутот со Василевски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести