сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Васко Ефтов: Oва ли е бомбата на Заев?

eftov500

Последни вести

Во дебатната емисија на Телма телевизија, новинарот и аналитичар Васко Ефтов кој важи за близок до СДСМ со остра ктирика до лидерот на опозицијата Зоран Заев.

Тој јавно праша ова ли е биомбата на Заев, алудирајќи дека нема ништо спектакуларно со последниот настан во Универзалната сала и дека неговите прес конференции поминуваат безначајно. Тој истакна ако ова беше најсилното тогаш трендот оди надоле, а Заев го очекува судење.

– Се плашам дека крешендото е постигнато и дека ако нема нешто спектакуларно повеќе од ова, крешендото е постигнато и ќе има само еден надолен тренд. А овој се спрема за судење, посочи Ефтов во дебатната емисија.

Најчитани вести