среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заврши првото коло во ватерполо за мажи на СП во Казан

Комплетирано првото коло во ватерполо за мажи кое се одржува во рамките на СП во Казан

Комплетирано првото коло во ватерполо за мажи кое се одржува во рамките на СП во Казан

Поврзани вести

Синоќа беше комплетирано првото коло на турнирот во ватерполо за мажи кој се одржува во рамките на Светското првенство во Казан, Русија.

Резултати:

Хрватска – Канада 12:7,
Бразил – Кина 9:9,
Грција – Италија 11:10,
Јужна Африка – Аргентина 10:6,
Унгарија – Казахстан 14:5,
САД – Русија 7:6,
Србија – Црна Гора 11:8 и
Јапонија – Австралија 4:10

Табела А-група: Хрватска 2 бода, Бразил 1, Кина 1, Канада 0.

Табела Б-група: Грција 2, САД 2, Италија 0, Русија 0.

Табела Ц-група: Унгарија 2, Јужна Африка 2, Аргентина 0, Казахстан 0.

Табела Д-група: Австралија 2, Србија 2, Црна Гора 0, Јапонија 0.

Денеска на програмата се натпреварите од 1-то коло во женска конкуренција.

Најчитани вести