сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ватикан му кажа НЕ на Тачи

hashim taci

Поврзани вести

Косовскиот премиер на заминување Хашим Тачи, побара од Тирана во текот на посетата на папата Франциско во Албанија на 21 септември, да биде вклучен во програмата, но Ватикан ја одби таквата можност, пренесуваат медиумите во Приштина.

Како што пренесува приштинскиот весник „Експрес“, Тачи синоќа посакал да учевствува во официјалната средба со папата во Тирана, но Ватикан категорички ја одбил таа можност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести