понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Ватикан објави на Твитер графит на папата како Супермен

papa(1)

Поврзани вести

Советот за социјални комуникации на Ватикан на Твитер објави фотографија од графит, кој се појавил на ѕид од зграда во Рим, а на кој е исцртан Папата Франциск во поза на популарниот филмски лик Супермен.

Папата, облечен во бело, е исцртан во полетување како Супермен. Десната рака, со стисната тупаница, му е испружена нанапред во воздух, а во левата држи чанта со натпис на „вредности“ („valores“ на латински).

На твитот било напишано: „Споделуваме со вас графит, кој се појави во Рим, во близина на Ватикан“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести