четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Вавринка се закити со титулата во Монте Карло

Ова е втора победа за Вавринка над Федерер ип рва мастерс титулар во кариерата

Stanislas Wawrinka

Последни вести

Швајцарецот Станислав Вавринка е победник на мастер тенискиот турнир во Монте Карло. Тој во финалето го совлада сонародникот Роже Федерер со 4:6, 7:6, 6:2.
Ова е втора победа за Вавринка над Федерер ип рва мастерс титулар во кариерата. За Федерер пак ова беше четврти пораз во финалето на турнирот во Монте Карло. Тој претходно загуби во мечот за титулата во 2006, 2007 и 2008 година од Шпанецот Рафаел Надал.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести