недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВБА ќе биде новата жртва на Дејвид Мојс

VBA ZRTVA MOJES

Последни вести

Најголемиот виновник за можеби најлошата сезона во поновата историја на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс моментално важи за прв фаворит кога е во прашање менаџерската функција во редовите на премиерлигашот од Бирмингем, ВБА.

Англиските медиуми пред неколку часа ја пласираа сензационалната информација дека раководните лица на ВБА оствариле контакт со агентот на Мојс кој ги информирал дека неговиот клиент е расположен за соработка.

За разлика од претходната сезона, кога не ги исполни зацртаните цели, одбрана на шампионската титула и пласман во полуфиналната рунда од Лигата на шампионите, Мојс како менаџер на ВБА ќе има само една задача, да обезбеди што е можно порано опстанок во елитното друштво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести