четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ВБА нема што да бара од Челзи

VBA od Chelsea

Поврзани вести

Денеска ќе се одиграат првите четри натпревари од вонредното 26. коло во англиската Премиер лига.

Актуелниот лидер на табелата, лонодонскиот премиерлигаш има обврска да забележи позитивен резултат во дуелот против домашниот тим на ВБА.

Како и на претходните натпревари, најверните фанови на Чезли најмногу очекуваат од белгискиот интернационалец Еден Азард, а повторно шанса натпреварот да го започне од првата минута ќе добие и последната зимска аквизиција на Жозе Мурињо, српскиот интернационалец, Немања Матиќ.

Денеска на програмата: Кардиф – Астон Вила, ВБА – Челзи, Хал – Саутемптон, Вест Хем – Норвич.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести