недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вчера ги загуби двете ќеркички, денес роди син

deca

Поврзани вести

Ксенија Николиќ, мајка на Драгица и Мирјана Босиљкановиќ, кои вчера изгореа во пожар, рано изутринава се породила.

-Мојата сопруга сега е во болница, утрово се породи, добив син, вели Живојин Босиљкановиќ.

deca1

Не знам како се чуствувам, не е ниту да плачам, а ниту да се радувам, низ солзи вели очајниот татко. Тој вели дека вчера во полиција и тој и Ксенија давале изјава.

Вчера дававме изјави, а се уште незнам кога ќе ми дозволат да ги погребам моите две девојчиња, вели Живојин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести