Балкан

Вчера ги загуби двете ќеркички, денес роди син

Вчера ги загуби двете ќеркички, денес роди син

Ксенија Николиќ, мајка на Драгица и Мирјана Босиљкановиќ, кои вчера изгореа во пожар, рано изутринава се породила.

-Мојата сопруга сега е во болница, утрово се породи, добив син, вели Живојин Босиљкановиќ.

deca1

Не знам како се чуствувам, не е ниту да плачам, а ниту да се радувам, низ солзи вели очајниот татко. Тој вели дека вчера во полиција и тој и Ксенија давале изјава.

Вчера дававме изјави, а се уште незнам кога ќе ми дозволат да ги погребам моите две девојчиња, вели Живојин.