сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Вчера осомничен за убиство, денеска пронајден мртов на гробишта

policija

Поврзани вести

Педесет и седумгодишниот Перица Вулетиќ се самоубил пукајќи си во главата на централните гробишта во Блеград.

Вулетиќ беше осомничен за убиството на триесет и тригодишниот Бојан Смиљковиќ, кој му беше телохранител на српскиот бизнисмен Предраг Ранковиќ.

Никој не може да ја исклучи можноста дека станува збор за наместена сцена, со оглед на тоа дека и вчера убиениот Смиљковиќ и е добро познат на полицијата, а бил осуден и на затворска казна откако од автомобил пукал на заштитен сведок.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести