четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Вечерва има полна розова Месечина, доаѓа возбудлив период

rozova-mesecina

Последни вести

Розовата полна Месечина е името за најмалата полна Месечина во годината.

Тогаш нашиот сателит е најоддалечен од планетата. Оваа година се наоѓа во Скорпија, а неговите дејство дури сега ќе ги почувствуваме. Ако го додадете кон тоа и фактот дека Марс е ретрограден, а и Меркур се подготвува да тргне по тој пат, повеќе од јасно е дека не очекува бурен период.

Полната Месечина во Скорпија овој пат е во опозиција со Сонцето, кое е во Бик, што во превод значи дека може да дојде до големи проблеми во полето на финансиите и љубовта. Вечерва е идеална вечер за секс и сите астролошки знаци ќе чувствуваат засилена сексуална енергија. За тие што сакаат сериозна врска овој период не е многу поволе. Во овој период може да дојде и до крај на љубовни врски, особено оние што се засновани само на физичка привлечност.

Со оглед на тоа што Скорпијата е асоцијација за мистерија и тајни, ќе имате зголемени инстинкти, а можно е да се откријат долго криени тајни. Генерално гледано, ни претстои страствен и возбудлив период.

Најчитани вести