петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 19

Вечерва почувствуван нов земјотрес

Претходно, во 15.57 часот е регистриран земјотрес во Скопје и околината, информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

земјотрес

Последни вести

Трет земјотрес од 2,7 степени беше почувствуван денеска во Македонија во 19.37 минути. Епицентарот на земјотресот е на 10 киломтри од Карбинци.

Претходно, во 15.57 часот е регистриран земјотрес во Скопје и околината, информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот беше 2,4 степени според Рихтеровата, скала и е значајно посилен првиот кој се случи во 13.20 часот, кој беше со јачина од 1,9 степени по Рихтер.

Најчитани вести