петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Вечерва соочување на Спасовски и Андонов на ТВ Нова

Телевизиски дуел на првите луѓе на Министерството за внатрешни работи.

olivervsoliver-640x394

Поврзани вести

Техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, вечерва ќе се соочат во „Аргументи“ со Љубиша Николовски во 20.30 часот.

Спасовски во министерската фотелја како предлог на СДСМ во рамки на предизборната техничка Владата, додека Андонов беше значен за министер, а подоцна за дополнителен заменик министер на предлог на премиер Емил Димитриев.

 

 

Најчитани вести