четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

„Вечер“: Додека СДСМ кампува – Шекеринска и сопругот ја напуштија Македонија (ФОТО)

rada

Последни вести

Според ексклузивни информации на „Вечер“, Радмила Шекеринска и Божидар Јанковски утринава ја напуштиле Македонија. Од аеродромот „Александар Велики“, утрово во 5.50 часот, заминале за Загреб.

rada1

На фотографијата тие се забележани како се чекираат пред полетување.

„Дали нивната крајна дестинација е Загреб, засега немаме информации, или пак можеби Хрватска им е само транзит кон друга дестинација. Според податоците од веб страната на аеродромот Александар до попладнево полетаа авионите за Виена, Париз, Стокхолм, Загреб, Белград, Истанбул и Цирих. Радмила Шекеринска и Бобо Дајнерс се фотографирани на летот на Кроациа за Загреб . Од СДСМ неможеа ниту да потврдат ниту да демантираат дека Радмила Шеќеринска е надвор од Македонија. Немаме коментар, беше кусиот одговор од партијата. Дел од членството на СДСМ сеуште кампува на улица Илинденска во обид да изнуди оставка на владата на Никола Груевски“, пишува „Вечер“.

rada2

Радмила Шекеринска, заедно со Зоран Заев се предводници  на серијата насилни протести кои ги финансира СОРОС и Форум Групацијата кои започнаа пред десетина дена.

Најчитани вести