недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

„Вечер на графити“ на игралиштето Славија во Пржино

photo_verybig_264353

Поврзани вести

Општина Кисела Вода во сабота организира настан „Вечер на графити“ на игралиштето „Славија“ во Пржино.

На  настанот учество ќе земат младите жители од општината кои ќе имаат можност да ја изразат својата креативност и умешност преку изработката на графити.

Наведениот настан ќе биде збогатен и со присуство на Ди џеј кој што ќе придонесе учесниците и посетителите да се забавуваат за времетраењето на настанот.

Овој настан “Вечер на графити” општината и Градоначалникот, Билјана Беличанец Алексиќ го организираат како рефлексија на современиот начин на живеење со цел будење на креативниот дух кај младата популација, инспирирање на младите да направат нешто добро и позитивно од своето слободно време и поттикнување на дружењето помеѓу помладата популација како општествен феномен на кој во последно време младите посветуваат

многу мало внимание.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести