недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вечерашното коло на Новолото донесе добивка 6+1 вредна 509.724,50 денари

loto

Поврзани вести

Вечерашното  27 коло на НОВОЛОТО кое се емитуваше на Сител Телевизија,  уште еднаш внесе многу возбуда кај играчите, посебно кај еден од нив.  Имено ова коло ни донесе нов  среќен добитник, овој пат на добивката 6+1 вредна 509.724,50 денари. Нашиот компјутерски систем лоцираше дека уплатата на среќното Новолото ливче е извршена на вчера во продажното место ММ-МАР-МАР Скопје.

Добитникот уплатил четири комбинации НОВОЛОТО по 15 денари, вкупно 60 денари, плус еден Џокер од 20 денари, се заедно 80 денари. Интересно е да се додаде дека покрај добивката 6+1, овој наш среќен добитник има и една добивка со 4 погодоци.

Само за потсетување, во февруари годинава имавме  уште еден добитник на ваква добивка. Гостиварчанецот кој сакаше да остане анонимен, беше добитникот на премијата 6+1, вредна 475.411,50 денари во 14то коло.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести