недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Вечерва концерт посветен на Тоше, „Пееме до ѕвездите“

132334022

Последни вести

Детскиот хор „Ѕвончиња“ вечер во салата на клавирите во битолскиот Завод и музеј ќе го одржи својот традиционален концерт „Пееме до ѕвездите“, посветен на Тоше Проески.

Средствата од третиот хуманитарен концерт ќе бидат наменети за набавка на медицински апарати за болните дечиња кои се сместени во Домот за доенчиња и деца без родители во Битола.

Покрај хорот „Ѕвончиња“, на концертот ќе настапи и вокалната група „Мелодиум“, под раководство на Марина Коруновска, професор по соло пеење во Музичкото училиште Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести