вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вечерва очекувајте снег

snow-fall500_thumb_medium380_0

Последни вести

Студено време со врнежи од дожд и снег на планините се очекува денеска во вечерните и ноќните часови. Пообилни врнежи ќе има во југоисточните и источните делови од земјата каде локално ќе наврнат над 25 литри на метар квадратен.

На планините над 1.000 метри ќе има снежна покривка, особено во западните делови од државата. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец.

Максималната температура ќе се движи од шест до 12 степени.

Според Управата за хидрометеролошки работи, утре ќе дува умерен до засилен северен ветер, а воздушниот притисок значително ќе расте за 10 до 12 мерни единици, а од недела ќе преовладува стабилно и суво време со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат под нулата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести