четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Вечерва второ извлекување од наградната „Фискална во рака – награда без мака“

Главната награда за ова извлекување е автомобил Фолксваген Поло

fiskalna_vo_raka

Поврзани вести

Второ извлекување од наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ ќе се одржи вечерва во 20 часот и ќе биде пренесувано на МРТ1.

Во денешното извлекување учествуваат сите коверти кои е пристигнати на адресата на Државна лотарија на Македонија за наградната игра до ноќеска во 24 часот.

Главната награда за ова извлекување е автомобил Фолксваген Поло и 150 вредносни ваучери, во вредност од 1.000 до 60.000 денари.

За учество граѓаните треба во коверт да испратат 20 фискални сметки не постари од 15 ноември 2013 година со своите лични податоци. Ковертите можеа  да се испратат по пошта и да се остават во пунктовите наменети за наградната игра кои се лоцирани на ул. Македонија, во „Техномаркет“ во Сити галери и во зградата на МРТ каде е седиштето на Државната лотарија на Македонија.

Има вкупно 13 извлекувања, а првото се одржа на 30 декември.  Во сите извлекувања редовни награди се автомобил и 150 вредносни ваучери од 1.000 до 60.000 денари, а во седмото кое ќе се реализира на 30 јуни 2014 и тринаесетото кое ќе се реализира на 29 декември 2014, покрај за редовните награди ќе се извлекува и за главните награди – стан во Скопје и продажен простор во Скопје.  Во седмото извлекување за наградите стан и продажен простор ќе учествуваат и неизвлечените коверти од второто заклучно со шестото извлекување, а во тринаесеттото, за извлекување на наградите стан и продажен простор ќе учествуваат неизвлечените коверти од осмото заклучно со дванаесетото извлекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести