понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вељаноски во посета на Албанија на покана на неговиот албански колега

veljanoski

Поврзани вести

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска престојува во официјална посета на Албанија, на покана на својот албански колега, Илир Мета.

Во рамки на посетата, Вељаноски ќе се сретне и со претседателот на Албанија, Бујар Нишани и со премиерот Еди Рама.
Спикерот Вељаноски денеска, ќе се обрати пред пратениците на Собранието на Албанија на свечена седница.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести