недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 9

Велешани со „топло добредојде“ до Заев: Оди си, не сакаме двојазичност!

Со цел да им се додоворува на албанските гласачи, Заев си дозволи да најави двојазичност во сите градови ширум нашата земја.

veles-zaev5-640x480

Последни вести

Не стивнува револтот кај македонските граѓани од најавите на лидерот на СДСМ Зоран Заев за двојазичност низ цела Македонија.

Со цел да им се додоворува на албанските гласачи, Заев си дозволи да најави двојазичност во сите градови ширум нашата земја.

По неговата најава, македонскиот народ му порачува дека такво нешто нема да му биде дозволено.

Со ваква порака, лидерот на СДСМ се соочи и денес во Велес. Граѓаните јасно му порачаа: „Заев оди си! Велес не сака двојазичност“!

veles-zaevveles-zaev2veles-zaev3veles-zaev4

Најчитани вести