Македонија

Велешани со масовна поддршка за избори на 5-ти јуни (ФОТО)

Велешани со масовна поддршка за избори на 5-ти јуни (ФОТО)
Велешани со масовна поддршка за избори на 5-ти јуни
Граѓаните на Велес и вечерва во масовен број излегоа да дадат поддршка на Граѓанското движење за одбрана на Македонија кое се залага за избори на 5-ти јуни и крај на политичката криза.

-Ми претставува огромно задоволство што денес во градот на гемиџиите дојдовме по трет пат да го поддржиме Граѓанското движење за една цел, а тоа е да на 5 јуни сите ние искочиме на едни демократски избори кои ќе бидат регуларни и оваа сага од година ипол да ја прекинеме. Ние ќе бидеме тука, ако треба ќе доаѓаме и повторно. Им благодарам на велешани што излегуваат во волкав број да не поддржат, истакна кајакарот Атанас Николовски, член на ГДОМ.

veles-5

veles-3

veles-2

veles-1