четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Велешани порачаа: Избори на 5. јуни!

veles2

Поврзани вести

Огромен број на велешани денеска дадоа поддршка на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

ГДОМ денеска одржува граѓански собир во Велес кој го поддржаа голем број на велешани.

veles3

Тие бараат одржување на избори на 5 јуни и завршување на кризата во Македонија.

Најчитани вести