сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Велешани и вечерва со масовна поддршка за ГДОМ

gdom-veles-1-640x360

Поврзани вести

Граѓаните мора сами да одлучуваат за сопствената иднина и тоа мора да го сторат единствено на избори, порачаа велешани кои вечерва масовно излегоа на мирни собири за да дадат поддршка на Граѓанското движење за одбрана на Македонија- ГДОМ.

Велешани во огромен број, порачаа дека бараат одржување на избори како решение за излез од политичката криза и напредок на Македонија.

Најчитани вести