Македонија,Крими хроника

Велешанец без повод навредувал полицајци

Велешанец без повод навредувал полицајци

Триесетгодишниот И.С. од Велес без повод и причин започнал да омаловажува и навредува двајца полицајци кои си ја вршеле должноста.

При обид лицето да биде легитимирано истиот легнал на средината на коловозот, не сакал да стане и одбил да се легитимира.

И.С. е приведен, а против него ќе иде поднесена и соодветна пријава.