вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Велешанец без повод навредувал полицајци

policija

Последни вести

Триесетгодишниот И.С. од Велес без повод и причин започнал да омаловажува и навредува двајца полицајци кои си ја вршеле должноста.

При обид лицето да биде легитимирано истиот легнал на средината на коловозот, не сакал да стане и одбил да се легитимира.

И.С. е приведен, а против него ќе иде поднесена и соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести