петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Велешанец фалсификувал потпис и крадел пари

pppotpissss

Последни вести

СВР Велес во соработка со надлежното обвинителство поднесе кривична пријава против лицето М.А.(37) од Велес, овластено лице на фирмата „Сердар Капидан“ ДООЕЛ општина Велес.

Тој доби кривична поради основи за сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службена положба“ и „фалсификување исправа“.

Пријавениот, искористувајќи ја својата службена положба како книговодител на фирмата „Блатон“ од Велес, со намера да се стекне со противправна имотна корист во пет наврати го фалсификувал потписот од овластеното лице на „Блатон“, при што од сметката на фирмата со фалсификувани документи префрлил пари на две различни сметки во износ од 63.560 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести