петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Велешанец исчезнал пред шест дена

simsarov

Поврзани вести

Четириесет и шестгодишниот Ганчо Симсаров од Велес исчезнал пред шест дена. Тој на седумнаесети овој месец во вечерните часови излегол од својот дом и не се вратил.

Ганчо е висок околу 170 см, тежи околу 80 килограми и има кратка црна коса.

Последен пат кога излегол од дома бил облечен во сини фармерки, црна јакна-монтка и патики.

Роднините на Симсаров и полицијата апелираат до граѓаните доколку го забележат или имаат било какви информации околу него да пријават во полиција на телефонскиот број 192 или на телефон  076-563-440 .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести