Македонија,Крими хроника

Велешанец ја силувал поранешната сопруга

Дваесет и седумгодишен велешанец ја киднапирал поранешната сопруга и ја силувал.

Против пријавениот е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „силување“, а од страна на судија во претходна постапка изречена му е мерка притвор во траење од 30 дена.