среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Велешанец нелегално превезувал патници во и надвор од земјава

gavel1

Поврзани вести

Велешанец доби кривична бидејќи нелегално превезувал патници во Македонија и надвор од земјава.

Тој во текот на oктомври 2013 година со приватен автомобил преку граничниот премин „Богородица“ во Грција пренел три лица од Велес со цел да отпатуваат во Германија и бараат економски азил. Во февруари оваа година едното лице е депортирано од Германија откако таму побарало економски азил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести