недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Велигденска изложба во Кинотека

На изложбата своите дела во различни техники ќе ги претстават 21 академски уметник.

gnjfxgn

Последни вести

Во Кинотека на Македонија доцна попладнево во 18 часот ќе биде отворена тематска изложба посветена на Велигденските празници.

На изложбата своите дела во различни техники ќе ги претстават 21 академски уметник.

Организатор на изложбата е Општина Карпош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести