вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Велигденска изложба во Музејот на македонската борба

Museum_of_the_Macedonian_Struggle

Поврзани вести

Утре, со почеток во 19 часот, во фоајето на Музејот на македонската борба ќе биде отворена Велигденска изложба на учениците од средното уметничко училиште Лазар Личеноски од Скопје.

На тематската изложба ќе бидат презентирани дела насликани на гипсани и порцелански јајца, икони, слики, цртежи, скулптури, релјефи и фотографии инспирирани од верскиот празник Велигден.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести