четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Велигденско бинго-бум за „пежо 208“

Извлекувањето на среќниот добитник е на 21 април.

Bingo Bum Veligden

Поврзани вести

Државна лотарија на Македонија покрај редовните кола кои се реализираат секој понеделник на МРТ 1 од 20.30 часот, во емисијата „Време за среќа“, подготвува и „Велигденско биго бум“ коло со гарантирана добивка за Џек пот две линии, автомобил „пежо 208“.

Извлекувањето на среќниот добитник е на 21 април.

Покрај оваа добивка, граѓаните имаат можност и за премијата Макси Џамбо од 2.000.000 денари, но и многу други вредни  добивки.

Уплатата за ова специјално коло, Велигденско  Бинго Бум веќе е во тек низ сите продажни места ширум Македонија, обележани со знакот „Среќно место“.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести