среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Велика Британија ги евакуира своите државјани од Јужен Судан

velika britanija zname

Поврзани вести

Велика Британија ќе испрати авион во главниот град на Јужен Судан, каде што се водат вооружени судири, за евакуирање на своите државјани, пренесе „Би-Би-Си“, повикувајќи се на изјава на Министерството за надворешни работи на земјата.

Порано Британија поради безбедносни причини отповика дел од персоналот во амбасадата во престолнината на Јужен Судан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести