четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Велика Британија ги советува своите граѓани да го напуштат Крим

velika britanija zname

Поврзани вести

Министерството за надворешни работи на Велика Британија им препорачува на своите граѓани да не патуваат до Автономната Република Крим, а на оние кои се наоѓаат на нејзината територија, истата да ја напуштат, пренесе „РИА Новости“.

Во соопштението на министерството се вели уште дека конзуларни услуги за граѓаните на Велика Британија во Крим нема како да бидат спроведувани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести