четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Велики петок неработен за православните верници

111007880

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 29 април, односно петокот пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Петокот пред Велигден е прогласен за неработен ден согласно Законот за празници на Република Македонија.

Најчитани вести