понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вељаноски ќе се сретне со новиот израелски амбасадор

Амбасадорот ќе му ги предаде акредитивите.

trajkosredba

Последни вести

Трајко Вељаноски, претседателот на Собранието на Република Македонија, денеска ќе се сретне со новиот вонреден и ополномоштен амбасадор на Државата Израел за Република Македонија Дан Ориан, со седиште во Ерусалим.

Амбасадорот ќе му ги предаде акредитивите.

Амбасадорот Дан Ориан ќе има средба и со потпретседателот на Собранието Антонио Милошоски, како и со претседателот и членовите на Пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Државата Израел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести