четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вељаноски ќе се сретне со новоименуваниот амбасадор на Канада

veljanoski

Последни вести

Претседателот на Собранието на Република Македонија,  Трајко Вељаноски денеска ќе го прими новоименуваниот амбасадор на Канада за Република Македонија со седиште во Белград,  Филип Пинингтон.

 

Најчитани вести