сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 33

Вељаноски ќе се сретне со заменик-претседателот на Виетнам

Trajko_Veljanoski-golema

Последни вести

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска ќе оствари средба со заменик претседателот на Социјалистичка Република Виетнам, Нгујен Ти Доан.

Најчитани вести