понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вељаноски на одбележување на празникот Водици во Охрид

Спикерот Вељаноски на одбележување на Водици во Охрид

veljanoski

Поврзани вести

По повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска ќе присуствува на големиот богојавленски водосвет и фрлањето на Чесниот крст во водите на Охридското езеро, на градското пристаниште во Охрид.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести