Македонија

Вељаноски на одбележување на празникот Водици во Охрид

Вељаноски на одбележување на празникот Водици во Охрид

По повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска ќе присуствува на големиот богојавленски водосвет и фрлањето на Чесниот крст во водите на Охридското езеро, на градското пристаниште во Охрид.